Utslagen tjej

Paula och jag har precis kört boxning i en timma. Det här var Paulas andra träningspass under hennes tjugoåriga liv, igår så gjorde hon det första :) och spytt har hon också gjort, precis som igår.

Kanske taskigt av mig, men jag kan inte annat än att le.

image

Fjällstuga i Alperna

Magaard vilket jävla hus. Ligger i Alperna och är inte helt gratis :) Ibland så är det skönt att drömma sig bort ifrån verkligheten. Ska bli nice att komma hem till 30 kvadrat sen..

Nästa gång jag tar bussen

Frågan är vad som är värst?

Att farsan tar sin unge på insida lår samtidigt som han glor på ungens dick.

Eller att ungjäveln sitter och pissar ut på vägen och känner sig helt bekväm med det :)

Och…

… Så var det tisdag igen. Dagarna, veckorna och månaderna går fort.

Det var mer än två månader sedan som jag och Paula träffades för första gången, sjukt ju. Det var på Arlanda och vi skulle åka till Argentina och spela in Whipeout. Sedan dess så har vi hängt ihop, hon är rolig. Vi har roligt ihop. Slåss, skrattar, snackar skit och nu också tränar. Castingtjejen som ringde och frågade om jag ville vara med i Whipeout sa att det skulle finnas en tjej i mitt gäng som jag skulle fastna för. Antar att hon hade rätt..

Hon får mig att må bra och det känns inte som att vi redan har träffats i över två månader.

Nu sitter jag på kontoret och kollar på flygbiljetter. Verkar som att det blir Thailand i början av Mars. Min vapendragare JW är ju där nere och kör thaiboxning, så ska väl ner till honom och visa vart skåpet ska stå. Paula åker också ner så det kommer att bli perfekt.

Här är lite bilder från November 2011 när jag var i Miami. Grym resa.

Måndagskväll

Jag och Paula ligger helt utslagna i soffan och pillar varandra i naveln. Boxningen gjorde sitt, vi orkar inte ens räcka oss efter kontrollen som ligger på bordet framför oss. Paula var svin duktig på att boxas faktiskt. Sen att hon efter träningen tog 40 minuter på sig att komma ut ur omklädningsrummet är en annan femma. Trodde att hon höll på att sminka sig å föna håret men icke sann icke.

Lilla Paula hade bara lite strul med att behålla maten inom sig som hon hade käkat innan :) Så kan det gå..

Nu blir det film, The Gladiator. Weeeei

Fuck me

Ringde nyss och pratade med transportstyrelsen i hopp om att jag skulle kunna skaffa körkort snart.

Transportstyrelsen - Välkommen till transportstyrelsen, du pratar med Anna
Jag - Hej Anna, Hugo heter jag. Jag har lite frågor angående körkortstillstånd. Jag har haft körkort tidigare och undrar om jag har kvar mitt tillstånd. Mitt personnummer är 891123-***
Transportstyrelsen – Oj, ne du har inte kvar ditt tillstånd, så du måste ansöka om ett nytt. Vill du att jag skickar ut blanketter till dig?
Jag - Aah va synd. A absolut gör det, hur lång tid tar det sen innan jag har körkortstillstånd igen?
Transportstyrelsen – Hmm som jag ser här så har du några indragna körkort sen tidigare så den här proceduren kommer att dröja, våra handläggare måste gå igenom ditt ärende och dom har ganska mycket att göra. Men ett beslut har du nog om 3-4 månader iaf.
Jag - Amen vi hörs. Ha en svintrevlig dag Anna.

Bara att skaffa cykel då. Weeeeeeeho.

Kan man inte ta körkortet i något annat land?

2012-01-30

Alright då. Ny vecka, nya planer. Den här veckan så har jag lite saker att ta tag i. Bla mitt körkort, det är fan dags nu. Måste skicka in massa papper, ansöka om körkortstillstånd, göra risk tvåan och boka halkbana. Fattar inte varför jag inte har gjort det tidigare. Lathet, i guess. Sen att jag är 22 och redan hunnit haft körkort tre gånger, aah det är lite efterblivet kanske. Men fjärde gången, det blir för alltid :)

Kommer att köra 20 om det står 30, kommer stanna när det blir gult, kommer att blinka fem minuter innan jag ska svänga, kommer att använda säkerhetsbälte när jag står parkerad, kommer att sätta telefonen på flygplansläge innan jag sätter mig i bilen. Glida runt utan körkort är inte ett alternativ längre.

Någon som vet hur lång tid det tar att ansöka om körkortstillstånd?

Nepp, dags att komma igång. Kanske ska börja med att duscha.

Godmorgon också.

stats