Fick ett Fanmail på facebook från en kille som heter Pontus. Såhär skrev han:

Gulligt va? Och såhär ser snyggingen ut..


TOPP 100 MEST LÄSTA BLOGGARNA
FASHIONSTARS
SHOPPA MODE ONLINEJag har tagit ett bra beslut, farsan du kommer bli glad nu. Jag ska börja spela hockey igen. Första träningen för mig är ikväll. Jag hoppas att jag kan hjälpa Väsby sista delen av säsongen. Det ska bli jävigt roligt att börja lira igen faktiskt. Jag har ju lirat hockey nästan hela mitt liv så att när jag inte har lirat så har det varit något som har saknats. Typ som när man varit tillsammans med en brud jävligt länge, så gör bruden slut. Då saknar man ju henne rätt så länge. Eller jag vet inte vad ja snackar om. Det ska bli kul i alla fall.
Annars så vaknade jag för typ 1 timma sedan, jävligt skönt med sovmorgon efter resan igår.. Nu ska jag dra ut en sväng och göra några ärenden så vi hörs lite senare..
Några Bilder från igår..




Kom hem för typ en timma sedan. Resan har varit grym, skulle haft en vecka till men vad ska man göra liksom? Har ändå lyckats bli brun och det är väl det man strävar efter när man åker utomlands?
Flygresan hem var allt annat än grym. Den tog ca 20 timmar och jag hade jätte roligt faktiskt, satt och rullade tummarna och lyssnade på när passageraren bredvid mig snarkade. Maten smakade hundfoder och flygpersonalen var allt annat än trevlig.
Eftersom att jag inte har fått i mig någon föda på hela dagen så tänkte jag och Paulina dra ut och käka nu. Bloggar senare ikväll när jag kommer hem igen.
Chiao

Går man in i stan här i Buenos Aires så märker man inte sån stor skillnad. Det finns fina bilar, fina byggnader, fina tjejer, uppklätt folk och vanligt folk. Precis som i Stockholm.
Skillnaden är att åker du utanför tullarna i Stockholm så kommer du till förorten, förorten i Sverige är oftast smutsig men brukar ändå se helt ok ut. Åker man däremot utanför tullarna här i Buenos Aires så är det något hela annat. Förorterna här ser inte ut som Rinkeby, Rosengård eller Ronna kan jag lova. Dom har presenningar som tak och fasaden kan man nästan blåsa omkull ser det ut som. det är rent ut sagt riktigt skitigt.
Kontrasten mellan att vara fattig här och att vara fattig i Sverige är jävligt stor och jag har bara en sak att säga. Det finns inga fattiga människor i Sverige!
Nu ska jag dra och käka middag. Klockan är 19:22 här och jag är fett med trött. Hörs senare inatt om ni är vakna!
Förort i Stockholm

Förort i Buenos Aires


Hemma på hotellet igen efter en jävligt hård och lång inspelningsdag.
Jag önskar att jag kunde berätta för er vad det är jag gör här. Det är i alla fall riktigt galet och riktigt jävla roligt. Massvis med sköna människor och dessutom skönt väder. Idag har vi haft 30 grader och sol, hur är vädret i Sverige sa ni?
Dock så hinner jag inte blogga någonting under dagarna eftersom att schemat är riktigt tajt. Nu är klockan 23:00, ska strax hoppa rakt ner i sängen och drömma mig bort till Paulina och Cheryl Cole, romantisk är jag, jajamän.
Vi hors imorgon hörni. Sleep tight!
Litte Bilder från dagen som varit.
Knappen och jag

Jag, Hakim och Knappen. Riktigt sköna lirare det där!

The gang

Känner ni igen honom?
